Spektakl Taneczny pt. „Dziewice”

PREMIERA
Dziewice - Spektakl Taneczny

Kobiety, czyli żeńskie, dojrzałe płciowo osobniki z rodzaju Homo Sapiens. Krąży o nich wiele mitów i opowieści, a nie jeden mężczyzna doświadczył już znamiona tych pięknych istot. Bywają drapieżne i niebezpieczne, potrafią uwieść, ale i też rozkochać.

„Kobieta zmienną jest, jak piórko na wietrze” (Francesco Maria Piave)

Co się dzieje, kiedy są samotne? Co się dzieje, kiedy są spragnione wrażeń?

Dziewice - Spektakl Taneczny

Szukają odpowiedniego samca, który sprosta ich wymaganiom. Spektakl taneczny pt. „Dziewice”, to epizod trzech przyjaciółek, które pragną zmian w swoim życiu. Jego bohaterkami są: Scarlett, Mary i Rose, które jak co tydzień spotykają się na „babskie pogaduchy” w domu jednej z kobiet.

Scarlett to stosunkowo młoda i niewinna dziewczyna, która pracuje w korporacji. Bywa niekiedy nieśmiała. Typowa amerykańska kobieta o niespełnionych marzeniach. Poszukuje osobnika o dość nietypowych zasadach, pragnie przeżyć coś wyjątkowego. Jej przyjaciółka Mary to dojrzała i gorąca gołębica, która bywa drapieżna. Bizneswoman o wielu twarzach, wywodząca się z bogatego domu. Zna wszystkie typy mężczyzn i przeszła już nie jedno. Nie boi się wyzwań, jest zawsze gotowa na wszystko. Pożądany: zdeterminowany samiec, który wie czego pragnie. Natomiast Rose to totalne przeciwieństwo. Dama, czyli kobieta z klasą. Bezdzietna. Ma swoje reguły i twardo stąpa po ziemi. Kierowniczka dużego banku, znana z konserwatywnych poglądów i nietuzinkowej urody. Pociągają ją romantyczni mężczyźni z zasadami. Wierzy, że kiedyś pozna tego jedynego.

Bohaterki postanawiają zrobić krok do przodu i rozpoczynają swoje polowanie, udając się do klubu nocnego. Kobiety wykazują pewien paradoks, uważają się za dziewice, mimo że nimi nie są. Żadna z nich nie doświadczyła jeszcze tego jedynego i nieskazitelnego zbliżenia z mężczyzną.  Przeżycie trzech różnych kobiet. Wszystkie łączy jedno –  chęć poznania prawdziwego mężczyzny. Historia nocy o zabarwieniu erotycznym , w której wiele się wydarzy. Czy to zmieni ich życie? Przedstawienie inspirowane latami 1920-1940 Hollywood w Stanach Zjednoczonych, nawiązujące do współczesności.

Link do wydarzenia FB

„My rządzimy światem, a nami kobiety” (Winston Churchill)

Rose - Anna Reichert Scarlett - Natalia Milewska Mary - Natalia Kliś


Reżyseria i Choreografia: Piotr G Jeziorowski

Obsada: Anna Reichert, Natalia Kliś, Natalia Milewska

Czas trwania: 60 min, bez przerwy

*Spektakl dla osób dorosłych

Side Facebook